بک آپ گیری سایت از طریق هاست
backuphost
goalfinal

هدف از این مقاله

بک آپ گیری

تاریخ به‌روزرسانی

2022-03-04

سطح مقاله

بالا

زمان تقریبی مطالعه

4 دقیقه

دقت کنید بک آپ گیری منظم از سایت اهمیت بالایی دارد زیرا با توجه اختلالاتی که خیلی از مواقع ممکن است برای سرور ارائه دهنده هاست شما رخ دهد یا حتی ممکن است سایت شما مورد حمله قرار بگیرد و یا به هر دلیل دیگری سایت شما استاپ شود و اگر بک آپ گیری منظم و کاملی داشته باشید مجدد میتوانید به راحتی سایت خود  را با کمترین تغییر و به آخرین بروزرسانی  بالا آورید . دقت کنید که بک آپ گیری باید بطور کامل باشد یعنی هم از دیتابیس و هم از محتویات وردپرس شما، فقط در این صورت است که شما بک آپ، یک سایت کامل و بدون نقض خواهید داشت در غیر اینصورت ممکن است فقط بعضی از محتویات وردپرس شما مثل مقالات و یا نوشته ها منتقل شود و عکس ها و رسانه هایی که روی هاست بارگذاری شده اند منتقل نشوند.

روش های بک آپ گیری

شما به روش های مختلفی میتوانید از سایتتان بک آپ بگیرید :

  1. بک آپ گیری از طریق هاست
  2. بک آپ گیری با استفاده از افزونه دوپلیکیتور

روش 1) آپ گیری از طریق هاست

 شما می توانید با وارد شدن به پنل مدیریت هاستتان و با استفاده از گزینه ی backup wizard بک آپ کاملی از سایتتان  بگیرید و فرقی نمی کند که هاست شما از نوع سی پنل است یا دایرکت ادمین.

مرحله 1) ابتدا به پنل مدیریت هاستتان بروید و از قسمت file روی گزینه ی backup wizard  کلیک می کنیم.

بعد از کلیک روی این گزینه به تصویر زیر منتقل می شوید

در این مرحله دو گزینه داریم یکی restore کردن که برای ریستور کردن فایل های بک آپ قبلی استفاده می شود و یکی گزینه ی backup که برای بک آپ گرفتن استفاده می کنیم و ما از این گزینه استفاده می کنیم. چون ما یک بک آپ کامل از تمام محتویات سایتمون که شامل تمام فایل های سایت ، تمام دیتابیس ها و تمام تنظیمات ایمیل اکانت ها باشد، پس باید گزینه یFull Backup  را انتخاب کنیم.

حالا به صفحه ای زیر هدایت می شوید و باید تنظیمات زیر را طبق توضیحات اعمال کنید:

بعد از قسمتGenerate a Full Backup  باید دقت کنیم که Backup Destination  روی home directory تنظیم شده باشد.

و درقسمت Email Address باید توجه کنیم که آدرس ایمیل صحیحی در این قسمت باشد و بصورت پیشفرض آدرس ایمیل مدیر اصلی هاست در این قسمت قرار گرفته است و زمانی که بک آپ سایت کامل شد هاست بصورت خودکار یک ایمیل به همان ایمیلی که در آن قسمت قرار گرفته ارسال میکند و تمام شدن بک آپ سایت را اطلاع می دهد.

درصورتی که گزینه Do not send email notification of backup completion را انتخاب کنیم به این معناست که حتی زمانی که فرآیند بکاپ گیری سایت تمام شد هیچ ایمیلی برای اطلاع رسانی ارسال نشود.

در آخرین مرحله برای شروع فرایند بکاپ گیری روی دکمه آبی رنگ generate backup کلیک می کنیم تا این پیام آبی رنگ رو مشاهده کنیم، مشاهده این پیغام به این معناست که فرآیند بکاپ گیری آغاز شده است.

بعد از کامل شدن فرایند بک آپ گیری یک ایمیل به شما ارسال می شود و همچنین در پنل مدیریت هاستتون یک پیام برای اتمام بک آپ دریافت می کنید که به راحتی با رفتن به قسمت file می توانید فایل بک آپ موردنظرتون رو پیدا کنید.

لازمه که برای دیدن فایل فول بکاپ مورد نظر از منو های سمت چپ روی پوشه ی  home کلیک کنید تا وارد مسیر home هاستتان شوید و حالا با کلیک راست روی فایل مورد نطر و فشردن دکمه ی  downloadمی توانید آن را دانلود کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
زهرا روزبهانی

زهرا روزبهانی

زهرا روزبهانی هستم فارغ التحصیل مقطع کارشناسی علوم کامپیوتر، از سال 97 فعال در حوزه ی وب و کدنویسی هستم و در حال ارتقا مهارت ها در این راستا هستم

شاید از این مقالات هم خوشتان ییاید

logo
Web Designer