اهمیت داشتن سایت برای کسب و کارتان
اهمیت داشتن وب سایت
goalfinal

هدف از این مقاله

اهمیت داشتن سایت

تاریخ به‌روزرسانی

2022-03-04

سطح مقاله

متوسط

زمان تقریبی مطالعه

5 دقیقه

طبق تحقیقات (Statist که سایتی درباره ی سهم تجارت آنلاین از کل کسب و کارهای جهانی از سال 2015 تا 2024 است) ، ” تجارت آنلاین ” طی چند سال گذشته به 300٪ رشد کرده است و انتظار می رود تا پایان سال 2021 17.5٪ از خرده فروشی جهانی را داشته باشد”. قطعا متوجه شدید که، ما در دوران دیجیتالی و مدرن شدن پیش می رویم ، جایی که آنلاین بودن ضروری است پس اهمیت داشتن کسب و کار آنلاین برای موفقیت آن بسیار زیاد است. و امروزه با پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی و اینترنت این امکان را برای مشاغل فراهم کرده تا خدمات خود را در سراسر کشور و جهان بفروشند و مزایای بی شماری از داشتن یک تجارت آنلاین بهره مند شوند.

مزایای داشتن یک تجارت آنلاین

به عنوان صاحب یک کسب و کار ، باید تمام فرصت هایی را که می تواند برای کسب و کارتان سودآور و مفید باشد ، به دست بگیرید. آنلاین بودن کسب و کار شما حضور آنلاین شما  می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا حتی در سطح جهانی با مخاطبانش ارتباط برقرار کند. و از آنجایی که همه امکان دسترسی و خرید ازفروشگاه فیزیکی شما ندارند آنلاین بودن کسب و کارتان میتواند این مشکل را رفع کند.

مثلا ممکن است مواردی اتفاق افتاده باشد که مشتریان ابتدا بخواهند از وب سایت شما بازدید کنند یا بخواهند قبل از مراجعه حضوری به فروشگاه فیزیکی شما ، نگاهی به خدمات ، محصولات و بررسی های شما بیندازند. حالا فکر کنید ، اگر حضور آنلاین نداشته باشید، خوب احتمال اینکه مشتری خود را از دست بدهید زیاد است. مطمئنم که این اتفاق برای هیچ صاحب کسب و کاری خوشایند نخواهد بود !

داشتن یک کسب و کار آنلاین مزایای بی شماری دارد. در این مقاله ، به تمام دلایلی را که نیاز به آنلاین بودن کسب و کار شما را توجیه می کند، اشاره می کنم.

1. هزینه های عملیاتی کم

یکی از بزرگترین مزایا یک کسب وکار آنلاین، کاهش هزینه راه اندازی تجارت آنلاین شماست.  کسب و کار آنلاین شما به هیچ انباری ، موجودی کالایی، وسایل نقلیه حمل و نقل یا کارکنان نیاز ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که همان کالایی را که در فروشگاه آفلاین خود می فروشید به تعداد گسترده ای از مشتریان، بصورت آنلاین بفروشید. چگونه و چطور را در ادامه یا آن اشاره می کنیم.

شما دو گزینه دارید: شما می توانید یک طراح استخدام کنید  و می توانید وب سایت خود را با صرف هزینه قابل توجهی طراحی کنید و یا می توانید از یک پلت فرم رایگان مانند وردپرس استفاده کنید. شما به راحتی می توانید وب سایت خود را با کمک تم های وردپرس طراحی کنید که هزینه کمی دارند و به راحتی در دسترس هستند.

در صورتی که تازه قصد دارید کار خود را شروع کنید ، آنلاین بودن بهترین گزینه برای شماست. زیرا در مقایسه با افتتاح فروشگاه فیزیکی ، فروشگاه آنلاین به میزان قابل توجهی پول کمتری نیاز دارد. همچنین نیازی به صرف هزینه برای تاسیسات و نگهداری فروشگاه خود نیست.

هنگامی که تجارت آنلاین شما انجام می شود می توانید بازاریابی در شبکه های اجتماعی را نیز امتحان کنید. بازاریابی در شبکه های اجتماعی به بسیاری از شرکت ها در جذب هرچه بیشتر مشتریان و همچنین گسترش دسترسی آنها کمک کرده است.

2. در دسترس بودن

بدون اینترنت ، ارائه خدمات خود به مدت 24 ساعت برای تجارت حضوری غیرممكن است. یکی از مهمترین مزایای داشتن یک تجارت آنلاین افزایش و دسترسی همه زمانه است. با کمک یک وب سایت آنلاین می توانید به مشتریان خود در هر زمان و از هر گوشه دنیا اجازه دهید از خدمات شما بازدید کرده و در مورد آنها اطلاعاتی کسب کنند. این کار با مشاغل آفلاین امکان پذیر نیست. مشتریان شما می توانند به راحتی  در مورد محصولات شما اطلاعات کسب کنند و سفارش دهند.

تصور کنید که ارائه خدمات خود برای مدت زمان طولانی تر و حتی در تعطیلات برای کسب و کار شما چقدر می تواند مفید باشد! این دقیقاً مانند درآمدزایی حتی در هنگام خواب است. برای به حداکثر رساندن سود ، کسب و کار شما باید در دسترس خریداران  آنلاین نسبت به آفلاین نیز باشد.

همچنین ، اینکه در اینجا  در مورد انتقال تجارت آنلاین خود صحبت می کنیم که به این معنی نیست که شما تجارت سنتی خود را تعطیل کنید. بنابراین در نهایت ، داشتن یک وب سایت آنلاین برای کسب و کار شما باعث افزایش پیشتازی و فروش شما در بازار می شود.

3. پشتیبانی بهتر مشتری

اگر بخواهم  یک واقعیت را به شما بگویم ، اینترنت برای تجارت ساخته شده است و اگر  دنبال یک فرصت  برای موفقیت هستید ، باید از دنیای آنلاین استفاده کنید. مزیت انکارناپذیر داشتن یک تجارت آنلاین این است که شما را قادر می سازد بدون اینکه وقت زیادی از وقت خود را صرف کنید ، به سوالات مشتریان خود پاسخ دهید و مشکلات آنها را برطرف کنید. بنابراین با اینترنت می توانید به راحتی از مشتری های خود پشتیبانی مشتری کنید. کاری که می توانید انجام دهید این است که به سادگی یک ویدئو شامل دستورالعمل ها یا یک راهنما ایجاد کنید که می تواند به مشتریان در گرفتن پاسخ سوالاتشان بسیار کمک کند. و بهترین قسمت آن این است که، شما به راحتی می توانید سالها از آن ویدیو استفاده کنید!

به غیر از این ، می توانید در وب سایت آنلاین خود نیز بخشی را برای پشتیبانی مشتری را تنظیم کنید. در هر زمان به مشتریان شما کمک خواهد کرد.

تجارت آنلاین شما را قادر می سازد اطلاعات دقیق مورد نظر مشتریان را ارائه دهید. هم در وقت شما و هم در مشتریانتان صرفه جویی می شود زیرا آنها به راحتی می توانند برای پاسخ سوال خود ازبه ویدیوی ربوز به سوالات مشتریان مراجعه کنند و این کار باعث می شود تعداد تماس ها و پیام های مربوط به درخواست محصول به خودی خود کاهش می یابد. از مزایای اثبات شده متعدد داشتن وب سایت برای مشاغل شما ، مهمترین آن این است که به شما کمک می کند در هر زمان و هر مکان با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

4. تجارت بی حد و مرز

یک واقعیت در مورد فروشگاه های حضوری که نمی توانید آن را انکار کنید این است: آنها نمی توانند به مخاطبان جهانی برسند. فروشگاه های سنتی فقط به مخاطبان محلی محدود می شوند اما این مورد در مورد فروشگاه های آنلاین یکسان نیست. و در اینجا قصد دارم مزایای دیگر داشتن وب سایت را معرفی کنم.

اهمیت تجارت آنلاین این است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا با مشتریان در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. با ایجاد حضور آنلاین ، کسب و کار شما حتی در صورت تعطیل بودن به سادگی در دسترس مشتریان قرار می گیرد. یکی از مزایای بزرگ داشتن شغل آنلاین، داشتن مخاطبان بیشتر است. این به طور مستقیم منجر به افزایش فروش و درآمد می شود.

بنابراین به طور خلاصه ، تجارت آنلاین شما این است که تمام دنیا را مخاطب خود می کند. در صورت تمایل به فروش محصولات خود به مخاطبان جهانی به دلیل افزایش هزینه حمل و نقل یا هر دلیل دیگر ، همچنان می توانید به ارائه خدمات خود در سراسر کشور خود ادامه دهید.

5. امکان عملیاتی کردن از هرجای دیگر

داشتن یک تجارت آنلاین این امکان را برای شما فراهم می کند تا از هر گوشه دنیا کار کنید و از پس آن برآیید. این مزیت بزرگ داشتن یک تجارت آنلاین به شما این امکان را می دهد که فقط با گیر نکردن در یک مکان فیزیکی ، از هرجایی فعالیت خود را انجام دهید.

شما به راحتی می توانید ازهرجایی و در هر مکانی به تجارت آنلاین خود دسترسی داشته باشید و تنها چیزی که نیاز دارید، یک اتصال اینترنتی قوی است. وهمچنین با کاهش کاغذ ، کار و پایگاه داده های مجازی ، مدیریت یک تجارت هرگز به این آسانی نبوده است. با کمک فروش دقیق و اطلاعات آنلاین محصولات ، به راحتی قادر خواهید بود کلیه فعالیت ها و سفارشات خرید را ثبت کنید. شما می توانید به راحتی از ارائه دهندگان خدمات آنلاین مختلف برای مدیریت خرید ، صورتحساب ، تحقق سفارشات و پرداخت برای مشاغل آنلاین خود استفاده کنید.

در سناریوی فعلی نمی توان اهمیت تجارت آنلاین را نادیده گرفت. چشم بستن بر مزایای داشتن تجارت آنلاین درست مانند نه گفتن به رشد تجارت شما است. بنابراین، بیشتر از این وقت خود را تلف نکنید و از آنچه اینترنت برای تجارت شما ارائه می دهد استفاده کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
زهرا روزبهانی

زهرا روزبهانی

زهرا روزبهانی هستم فارغ التحصیل مقطع کارشناسی علوم کامپیوتر، از سال 97 فعال در حوزه ی وب و کدنویسی هستم و در حال ارتقا مهارت ها در این راستا هستم

شاید از این مقالات هم خوشتان ییاید

logo
Web Designer